Müşteri Hizmetleri
Linkedin

AdBlue Araç Tanıma Sistemi

SMARTBLUE TAŞIT TANIMA SİSTEMİ

AdBlue giderlerinizi kontrol altında tutabilmek veya günlük, haftalık, aylık limitler belirleyerek sınırlamak amacı ile kullanılan Taşıt Tanıma Sisteminden hangi aracınıza, nerede ne zaman ve ne kadar AdBlue ikmali yapılmış bilgilere istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. AdBlue pompa tabancası aracınızın AdBlue deposuna girmeden AdBlue ikmali başlamaz, ikmal esnasında tabanca depodan çıkarılırsa AdBlue pompası AdBlue ikmalini otomatik keser ve böylelikle alınan AdBlue aracınızın deposuna dolduğundan emin olabilirsiniz. Bu veriler sayesinde AdBlue giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlayabilir ve kayıpları engelleyebilirsiniz. Ayrıca; filo yönetimi sistemi ile entegrasyon sağlayarak anlaşmalı akaryakıt istasyonlarında limitinize göre AdBlue alabilir, Muhasebe işlemlerinizi azaltabilirsiniz.

AKTİF TAŞIT TANIMA SİSTEMİ;

Araçlarınıza tanımlanan ve aracınızın bilgilerini içeren SmartBlue kart, AdBlue dolum anında pompa ile haberleşerek araç bilgilerini aktarır. Pompa tabancasının taşıtın AdBlue deposuna yerleştirilmesi ile haberleşme gerçekleşir. Taşıta ait bilgiler SmartBlue kart vasıtasıyla istasyon kontrol ünitesine aktarılır. İstasyon Kontrol Ünitesinden onay alınca, pompa ikmal yapmaya başlar. İkmal esnasında AdBlue tabancası araç AdBlue deposundan ayrılır ise ikmal otomatik olarak kesilir.

TÜKETİMİNİZ İÇİN TAM KONTROL;

Şirketinizin hangi aracına, nerede ne zaman ve ne kadar AdBlue alınmış, önceden belirlemiş olduğunuz günlük, haftalık, aylık limitlerle sınırlayarak SmartBlue Taşıt Tanıma Sistemi sayesinde raporlayabilirsiniz.

PRATİK VE HIZLI ADBLUE İKMALİ;

İstasyonda kredi kartı, fiş, imza, nakit ödeme, fatura alma gibi süreçlerde bekleme yapmadan hızlı bir şekilde AdBlue ikmali yapılır.

ÖDEME KOLAYLIĞI;

Bütün ödemelerinizi tek bir noktaya ayda veya belirli zamanlarda yapma imkânı sağlar.

MUHASEBE KOLAYLIĞI;

Faturalarınız ayın belirli günleri kesiliyor, bu sayede de muhasebe ve idari islerinizin trafiği azalmış oluyor. Böylece masraf fişi düzenleme, fişlerin bilgisayara girişi, fişlerin kontrolü, binlerce AdBlue faturası, düzenli rapor alamama gibi problemler ortadan kalkmış oluyor.

SMARTBLUE YÖNETİM PANELİ

SMARTBLUE TAKİP SİSTEMI;

Pompa Otomasyonu, Tank Otomasyonu, Tanker Otomasyonu, Taşıt Tanıma Sistemi ve Müşteri Tanıma Sisteminden veri alarak merkez ofisten online olarak AdBlue durumunu takip ve kontrol etmenize olanak sağlar. Merkez ofisinizden yazılım aracılığı ile anlık olarak merkezi kontrol ve raporlamalar yapmaya imkan tanıyan bu sistem AMC Mühendislik tarafından internet ortamında çalışacak şekil de hizmetinize sunulmuştur.

SMARTBLUE MÜŞTERİ TANIMA SİSTEMİ

AdBlue giderlerinizi kontrol altında tutabilmek veya günlük, haftalık, aylık limitler belirleyerek sınırlamak amacı ile kullanılan Müşteri Tanıma Sisteminden hangi aracınıza, nerede ne zaman ve ne kadar AdBlue ikmali yapılmış, bilgilere istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Bu veriler sayesinde AdBlue giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlayabilir ve kayıpları engelleyebilirsiniz. Ayrıca; filo yönetimi sistemi ile entegrasyon sağlayarak anlaşmalı akaryakıt istasyonlarında limitinize göre AdBlue alabilir, Muhasebe işlemlerinizi azaltabilirsiniz. Müşteri Tanıma Sisteminde RFID Teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde hem hızlı hizmet sağlanmakta hem de yüksek güvenlik oluşturulmaktadır. Filo, araç, firma veya sürücü bazında toplam AdBlue sarfiyatı, pompadan verilen AdBlue miktarı ve tutarını raporlar. Müşteriye tanımlanan SmartBlue araç kartları ile başka bir araca AdBlue ikmali yapılmasına izin vermez Araç Filosuna sahip şirketlerde AdBlue sarfiyatının takibi için araçlarına vermiş oldukları kartlar aracılığı ile belirli günlerde, belirli miktarlarda günlük, haftalık, aylık limitlerle sınırlayarak AdBlue alımlarını kontrol eder.

 

 MÜŞTERİ TAŞIT TANIMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

 • AdBlue alımı yapacak araç AdBlue pompasına yanaşır.
 • AdBlue pompası tabancası ikmal yapılacak aracın deposuna yerleştirilir.
 • SMARTBLUE Araç kartı RFID Kart Okuyucuya okutulur.
 • Ardından ikmal başlar.
 • Dolum sonunda, doluma ait bilgileri otomatik olarak yazılımda görünür.

 FARKIMIZ

 • Parametrik olarak otomasyon sistemi kapalı iken satış veya dolum yapılması durumunu algılayabilme
 • Aynı port üzerinden aynı tıp farklı marka cihazların çalıştırılması (Örn: Probe;)
 • Manifoltu tanklara uygunluk
 • Özel geliştirilmiş web uygulamasıyla otomasyon bilgisayarının yanındaymış gibi es zamanlı çalışma imkânı

 AVANTAJLARIMIZ

 • Tamamı Yerli Üretim Ekipman
 • Sektördeki En Az Yazılım Hata ve Arıza Oranları
 • Dönüşümlerde Sıfır Maliyet!
 • EPDK Veri Takip Birimi
 • Stok Takibi
 • Tanker Takip Sistemi